Хеловін або Відьо́мська ніч — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч проти 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір'я Дня всіх святих». Хеловін в Україні традиційно відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Це свято набуває все більшої популярності в нашій країні завдяки яскравим і цікавим традиціям святкування. Цього року Хелувін завітав і до гуртожитку здобувачів освіти Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти.
Хелловін походить від стародавнього язичницького свята Самайна, який відзначався в останній день жовтня. Це традиційне свято древніх кельтів, що жили на території сучасної Британії. У цей день кельти відзначали збір врожаю і закінчення жнив. Відзначали свято гучними гуляннями.
За переказами, цей день вважався містичним, тому що душі померлих на час поверталися у свої будинки і приводили з собою нечисту силу.
Щоб відлякати нечисть, на підвіконня ставили картоплю і ріпу з вирізаними очима і ротом і з палаючою свічкою всередині. Пізніше ці овочі замінили звичним нам гарбузом. А в XVI столітті у дорослих і дітей з'явилася традиція ходити по домівках і просити солодощів замість життя. Після прийняття християнства 1 листопада почали відзначати День Всіх Святих. У США Хелловін привезли емігранти з Великобританії в кінці ХХ століття. Сьогодні масово у світі цей день відзначають у Великій Британії, Австралії, Ірландії, США та Канаді. У США Хелловін не є державним святом, але за масштабом святкування поступається тільки Різдву. В інших країнах свято можуть відзначати його шанувальники.
Головна традиція Хелловін - вбиратися в страшні костюми різних потойбічних істот. Популярні образи відьом, вампірів, перевертнів, привидів. Будинок прикрашають свічками, павутиною, фігурами павуків і кажанів та іншими страшними декораціями. У цей день діти ходять по домівках сусідів і випрошують у них солодощі. Також на Хелловін заведено вирізати страшні пики з гарбуза.
|