Україна відзначає важливу дату у своїй історії — День визволення від фашистських загарбників. Розповідаємо, як і чому було встановлено це державне свято
Сьогодні, 28 жовтня, Україна відзначає важливу дату у своїй історії — День визволення від фашистських загарбників, національне свято, пов'язане з вигнанням військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
Уперше День визволення України від фашистських загарбників у державному календарі свят з'явився в 2009 році. За 5 років до цього, в 2004 році в Києві відбувся парад, присвячений 60-річчю цієї пам'ятної дати. Тоді в параді брала участь бойова техніка часів Другої світової війни, зокрема танк Т-34.
Відзначати пам'ятну дату на офіційному рівні у 2009 році запропонував тодішній міністр економіки Сергій Тігіпко. Сталося це 15 жовтня, а вже 20 жовтня цю ідею підтримав третій президент України Віктор Ющенко, підписавши указ № 836/2009 про запровадження відповідного свята.
Відтоді День визволення України від фашистських загарбників відзначають у країні щороку 28 жовтня.
Цю дату було обрано не випадково. Вважається, що саме цього дня в 1944 році з території України було вигнано останнього солдата нацистського рейху.
Згідно з офіційним формулюванням, свято запроваджено "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни".
Саме сьогодні 28 жовтня, здобувачи освіти БРЦПО відзначили День вигнання нацистів з України тематичними годинами «Невідоме у відомій війні»
|