За реалій сьогодення мова посідає провідне місце серед цінностей кожної людини. Під обстрілами градів та ракетними ударами українці продовжують возвеличувати рідну мову. Вона стала для нас не лише засобом спілкування, а й сильною зброєю, яка допомагає визначити національну ідентичність, надихає нас на боротьбу та об’єднує заради спільної перемоги над ворогом.
З метою пропагування української мови з 7 по 11 листопада 2022 року у Багатопрофільному регіональному центрі професійної освіти у Черкаській області проведено Тиждень української писемності та мови. У рамках Тижня проведено безліч різноманітних заходів: виховні години, квести, виставки книг, віршовані флешмоби, вікторини, круглі столи, конкурси плакатів, а ще здобувачі освіти вишивали хрестиком, відвідували музеї та навіть створювали відео-листи для наших ЗСУ.
Мова – це скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України. З метою виховання у молодого покоління поваги до мови та культури рідного народу, 9 листопада, у День української писемності та мови здобувачі освіти закладу взяли участь у першому етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, а також з викладачами та майстрами виробничого навчання Центру долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Сучасному суспільству потрібна людина, яка має значний словниковий запас, здатна вільно висловлювати свої думки в усній і писемній формі, у будь-якому стилі і жанрі. Тиждень української писемності та мови, проведений у нашому закладі, мав на меті спонукати здобувачів освіти до постійного осмисленого мовного самовдосконалення, збудити їх патріотичні почуття, адже ставлення до рідної мови є свідченням національної свідомості і рівня культури народу, його цивілізованості.
Воістину справедливі слова О. Гончара: «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе». Тому постійна турбота про екологію мовного середовища має стати однією із головних якостей сучасного спеціаліста, вдосконаленню якої немає меж.
Як слушно зазначив Франсуа Вольтер:«Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».